ha6
13 بهمن 1401 - 19:33

ایثارگران بزرگترین نیروی انسانی برای تولید قدرت هستند

بیرجند_ معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: ایران دارای ظرفیت‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف است و ایثارگران بزرگترین ظرفیت نیروی انسانی کشور برای تولید قدرت است.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر پنجشنبه در دومین روز دهه فجر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست هم‌اندیشی با نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، کارآفرینان، معتمدین معین و هیأت‌های اندیشه‌ورز جامعه ایثارگری استان بیان داشت: ایثار و ایثارگری هنوز تمام نشده و اگر جهاد در عرصه دفاع و جنگ نظامی پایان یافته است در حوزه جنگ نرم، جهاد اقتصادی و فرهنگی باقی مانده است.

وی با اشاره به انتظارات متفاوت از جامعه ایثارگری در شرایط کنونی که دشمن به دنبال تزریق ناامیدی در جامعه است، تاکید کرد: با اراده محکم الهی می‌توان همه مشکلات را حل و مسیر سخت را باز کرد.

به گفته وی ظرفیت‌های علمی و اقتصادی گسترده‌ای در خراسان جنوبی وجود دارد که لازمه آن ورود به این عرصه است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه امروز دولت برای اینکه به وظایف خود عمل و قدرت سیاسی خلق کند نیاز به قدرت اقتصادی با سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال دارد، اضافه کرد: امروز انقلاب بیشتر از گذشته نیاز به کمک دارد اما عرصه متفاوت است و ایثارگران باید وارد میدان تولید علم و دانش‌بنیان شوند تا این نهضت را به خوبی جلو ببرند.

وی با اشاره به اینکه از ایثارگران فعال در حوزه دانش‌بنیان و خلاق حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: ایثارگران بزرگترین ظرفیت نیروی انسانی برای تولید قدرت در کشور هستند و بدون برنامه‌ریزی صحیح برای نیروی انسانی ممتاز نمی‌توان امید داشت که در بقیه عرصه‌ها بتوان کار جدی انجام داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015640